QART Serwis

Nietypowe akcesoria komputerowe...

Start » Oferta » VoIP, telefony, centrale » Centrale telefoniczne » Art. id.: 2768
AVM FRITZ!Box Fon WLAN 7390

AVM FRITZ!Box Fon WLAN 7390

Wyjątkowo zaawansowany i rozbudowany kombajn internetow: router z modemem ADSL i interfejsem WAN Ethernet + centralka tel. + VoIP + ISDN + fax2mail. Wsparcie dla modemów komórkowych USB 3.5G (UMTS/HSPA). Punkt dostępowy do sieci bezprzewodowej w standardzie 802.11 N 300 Mbps 2,4GHz i 5GHz. Centralka telefoniczna (PBX) dla telefonii stacjonarnej i internetowej. Wbudowana baza DECT i CAT-iq dla słuchawek. NAS oraz z budowaną [...]

Informacje:

Id. artykułu: 2768

Cena: 1013,30
(823,82 zł netto)

Na zamówienie Dostępny na zamówienie

Ceny z dnia: 2016-02-11

Zapytaj o produkt Zapytaj o ten artykuł

Produkt w kategoriach:

Produkty pokrewne:

Aktualizowano: 2013-08-14
W ofercie od: 2010-10-27

FRITZ!Box Fon WLAN 7390 – platforma dla nowoczesnej zunifikowanej komunikacji

FRITZ!Box Fon WLAN 7390 to najnowszy wielofunkcyjny router, który integruje w jednym urządzeniu punkt dostępowy WLAN, centralkę telefoniczną, bazę DECT, serwer mediów i sieciowy serwer plików (NAS). Router wyposażono w czteroportowy przełącznik Gigabit Ethernet oraz w modem VDSL/VDSL2 pozwalający osiągnąć na liniach telefonicznych połączenia z internetem do 100 Mbps.* Dzięki połączeniu najnowszych technologii FRITZ!Box jest idealną platformą komunikacji dla zaawansowanych użytkowników internetu.

Podobnie jak jego poprzednicy nowy model FRITZ!Box cechuje się dużą uniwersalnością – umożliwia dostęp do sieci internetowych z prędkością do 100 Mbps za pomocą najnowszej technologii VDSL oraz współpracuje ze standardem ADSL i ADSL2+, zarówno w wersji Annex A i B. Urządzenie wyposażono w uniwersalny port WAN Ethernet (dla lokalnych i kablowych sieci) oraz możliwość wykorzystania modemów USB 3G – UMTS/HSPA. Dla użytkowników biznesowych zintegrowano sprzętowy koncentrator VPN, obsługujący protokół IPSec. Daję to możliwość przedsiębiorstwom, mającym wiele oddalonych geograficznie oddziałów, na stworzenie za pomocą internetu bezpiecznej i szyfrowanej wewnętrznej sieci prywatnej. Jest to także znakomite rozwiązanie dla firm zatrudniających wielu przedstawicieli terenowych, którzy potrzebują bezpiecznego połączenia z siecią firmową - intranet. Unikalną cechą FRITZ!Box jest również inteligentne zarządzanie pasmem, co pozwala na jednoczesne korzystanie z różnych aplikacji IP, takich jak: VoIP, gry, Internet-TV (IPTV), media strumieniowe i pobieranie plików. Dla zaawansowanych użytkowników internetu przygotowano także obsługę adresacji IPv6.

* w zależności od łącza oferowanego przez operatora (ISP)

Podwójna sieć WLAN 300 Mbps, Gigabit LAN i Media Serwer z wbudowaną pamięcią

FRITZ!Box Fon WLAN 7390 jest pierwszym urządzeniem z serii, które dla sieci bezprzewodowej wykorzystuje jednocześnie dwa pasma częstotliwości – 2,4 Ghz i 5 Ghz w standardzie 802.11 n 300 Mbps. Zastosowanie pasma 5 Ghz zapewnia szybszy transfer danych oraz większą odporność na zakłócenia spowodowane obecnością innych sieci bezprzewodowych lub urządzeń pracujących w częstotliwość 2,4 Ghz takich jak, np. systemy sterowania garażami, systemy video monitoringu czy elektroniczne nianie. Podwójny punkt dostępowy daje możliwość ustawienia standardowej sieci bezprzewodowej na potrzeby internetu (2,4 GHz) oraz jednoczesne wykorzystane sieci w pasmie 5 Ghz dla wymagających dużej wydajności i niezawodności, aplikacji, transmisji video i plików.

Po raz pierwszy firma AVM wyposażyła router także w aż dwa niezależne porty USB v2.0. Dzięki nim możliwe jest podłączenie i udostępnienie w sieci do 6 różnych urządzeń USB takich jak: drukarki, zewnętrzne dyski USB czy skanery. Specjalny mechanizm AURA (AVM USB Remote Architecture) w połączeniu z oprogramowaniem klienckim FRITZ!Box Remote Connection zapewnia wsparcie dla urządzeń, których sterowniki nie są wspierane przez router. Poza tym FRITZ!Box Fon WLAN 7390 oferuje cztery porty 1 Gigabit/s (1000 Base-T) dla przewodowej sieci lokalnej (LAN). Urządzenie wyposażone jest także w wewnętrzną pamięci 512 MB, która pozwala wszystkim użytkownikom sieci na dostęp do wiadomości poczty głosowej, faksów i treści multimedialnych lub dokumentów w nim zapisanych. Dzięki funkcji sieciowego serwera plików (NAS - Network Attached Storage) możliwe jest udostępnianie treści on-line (dokumenty, zdjęcia, muzyka, filmy) dla wszystkich urządzeń podłączonych do sieci FRITZ! Box. Ponadto po odpowiedniej konfiguracji możliwy jest także bezpieczny i zdalny dostęp przez internet do udostępnionych zasobów. Wewnętrzną pamięć routera (512 MB) można łatwo rozszerzyć za pomocą popularnych pamięci USB (pendrive) lub zewnętrznych twardych dysków.

Centralka PBX VoIP DECT - wsparcie dla multimedialnych aparatów CAT-iq i HD Voice

Najnowszy router AVM ponownie wyznacza nowe trendy w dziedzinie zunifikowanej telekomunikacji. Zintegrowana centralka telefoniczna i baza DECT/CAT-iq pozwala na podłączenie 2 aparatów analogowych, 8 aparatów ISDN oraz podłączenie do 6 słuchawek bezprzewodowych. Wbudowany serwer SIP proxy umożliwia dodatkowo podłączenie 10 klientów – aparatów IP, smartfonów, PDA, czy programów typu softphone (Zoiper, Fring czy X-lite). Dla posiadaczy smartfonów z system iOS Apple i Android opracowano FRITZ!App – specjalną aplikację pozwalającą na wykonywanie i odbieranie połączeń za pomocą telefonii internetowej i stacjonarnej oraz zarządzanie routerem FRITZ!Box. Wbudowana baza DECT/GAP z technologią CAT-iq pozwala na podłączenie do 6 tradycyjnych słuchawek bezprzewodowych, a także nowoczesnych multimedialnych słuchawek CAT-iq np. aparaty z serii FRITZ!Fon MT-F. Obsługują one telefonię internetową HD (HD Voice), co w efekcie daje niespotykaną dotąd jakość dźwięku w połączeniach telefonicznych. Słuchawki FRITZ!Fon pozwalają także na obsługę poczty elektronicznej, kanałów RSS, radia internetowego podcastów, a także na łatwe zarządzania routerem FRITZ!Box.

Podobnie jak poprzednie modele nowy router AVM obsługuje zarówno stacjonarne linie analogowe jak i cyfrowe ISDN. Użytkownicy FRITZ!Box Fon WLAN 7390 mają do dyspozycji 10 niezależnych kont dla telefonii internetowej (VoIP) oraz możliwość zaawansowanego kreowania reguł połączeń telefonicznych – podobnie jak w profesjonalnych centralach PBX. W urządzeniu zintegrowano pięć automatycznych sekretarek oraz system odbioru faksów, który pozwala na przechowywanie w pamięci dokumentów lub wysyłanie ich na wskazany adres e-mail (fax2mail i voice2mail).

Ponadczasowość – ekologia i darmowe aktualizacje oprogramowania

Nowy FRITZ!Box Fon WLAN 7390 jest wszechstronny do tego stopnia, że może zastąpić do 8 urządzeń, które w normalnym przypadku potrzebowałyby dodatkowego miejsca i osobnego zasilania. Ponadto specjalny system zaawansowanego zarządzania energią „ECO” pozwala na automatyczne zarządzanie mocą sygnału DECT i WLAN oraz odpowiada za wyłączanie poszczególnych modułów routera, gdy nie są używane. Funkcjonalność ta została doceniona przez wiele niezależnych organizacji i instytucji, czego wyrazem są liczne nagrody.

Warto zwrócić uwagę także na politykę AVM, która oferuje bezpłatną aktualizację oprogramowania do swoich urządzeń. Upgrade'y zawierają nie tylko łatki bezpieczeństwa, ale także nowe funkcje, znacznie podnoszące użyteczność urządzenia. Dzięki temu można mieć pewność, że router FRITZ!Box długo pozostanie nowoczesny i funkcjonalny. W przygotowaniu jest także funkcja umożliwiająca automatyczny backup'u łącza internetowego na 3G UMTS/HSPA w razie awarii głównego połączenia. Kolejną planowaną funkcjonalnością jest możliwość konfiguracji tymczasowej i odseparowanej sieci bezprzewodowej dla gości lub osób trzecich.

AVM FRITZ!Box Fon WLAN 7390

FRITZ!Box Fon WLAN 7390 International Edition w skrócie:

Zawartość pudełka:

AVM FRITZ!Box Fon WLAN 7390

Urządzenie bardzo przydatne w małych firmach i gospodarstwach domowych - najlepsza i najprostsza metoda na duże oszczędności w rachunkach telefonicznych!

Artykuły - kategorie:

Polecamy:

LuGallery - Internetowy sklep z artystyczną ceramiką, biżuterią, ozdobami wykonywanymi ręcznie
Niepowtarzalne prezenty!
Ręcznie robiona biżuteria i ozdoby

HiFi equipment and manufacturers
Start » Oferta » VoIP, telefony, centrale » Centrale telefoniczne » Art. id.: 2768